GRAVİLLA YAHŞİ

Hayatın, denizin, güneşin merkezinde her mevsim yuvanızın keyfine varabileceğiniz eşsiz bir proje…

Ortakent Yahşi’de yükselen Gravilla Yahşi, ayrıcalıklı bir yaşam için tasarlanmış farklı büyüklükteki dairelere sahip. 2+1 ve 3+1 daire seçenekleri sunulan Gravilla Yahşi, 18 dairenin yer aldığı 9 bloktan oluşuyor. Doğaya saygıyla tasarlanan proje 3.500 m2 alan üzerinde inşa ediliyor. Büyüklükleri 95m2 ile 120m2 (~) arasında değişen daire seçenekleriyle Gravilla Yahşi merkezi noktalara yakınlığıyla da dikkat çekiyor.

Ortakent sahiline 500 metre uzaklıkta olan Gravilla Yahşi; Yahşi garajına 400 metre, Fun Town Yahşipark Eğlence Merkezi’ne 5 dakika, Midtown Alışveriş Merkezi ve Acıbadem Bodrum Hastanesi’ne 10 dakika mesafede konumlanıyor. Gravilla Yahşi, ismini ilkbahar aylarında açan pembe çiçekleri ile projeyi çepeçevre saran Gravilla’dan alıyor.

Gravilla Yahşi’de yazları serin ve ferah, kışları sıcak ve konforlu geçirebilmeniz için tüm çağdaş yalıtım sistemleri kullanıldı. Gün ışığı ile dolu ferah ve aydınlık ortamlar yaratmak için geniş cam doğramaların tercih edildiği proje, site sakinlerine otopark ayrıcalığı da sunuyor.

TEKNİK DETAYLAR

Jeolojik zemin etüt çalışmalarına göre, radye temel sistemi uygulanarak C35 beton kullanılmıştır.

Tüm binaların temellerinde su izolasyonu, çatılarında su ve ısı izolasyonu uygulanmıştır.

Bina çevrelerinde yağmur direncine karşı drenaj kanalları oluşturulup, bu kanallar görsel çakıllar ile dekoratif bir tasarım unsuru haline getirilmiştir.

Dış duvarlarda nitelikli bir yalıtım çözümüne sahip, ısıtma – soğutma maliyetlerini düşüren Ceketleme Dış Cephe Sistemi uygulanmıştır.

Dış cephe tasarımında; taşın en doğal haliyle mekâna hareketlilik ve derinlik katan, hafifliği ile binaya gelen yükü azaltan, modern taş cephe uygulaması tercih edilmiştir.

Isı yalıtımlı alüminyum doğramalarda, ısı yalıtımlı konfor cam kullanılmıştır.

Daire giriş kapıları taş görünümlü çelik kapı şeklinde tasarlanmıştır.

Merdiven ve balkon korkulukları demir lama profillerden modern bir dizim ile oluşturulmuştur.

Elektrik altyapı tesisatında; yangın esnasında alev ilet-meyen, kendi kendine sönebilen, zehirli gaz ortaya çıkarmayan ve düşük duman yoğunluklu HALOJEN FREE malzemeler kullanılmıştır.

Ani su baskını durumuna karşı SU BASKIN DEDEKTÖRÜ kullanılmıştır. Cihaz su baskınını hissettiği anda MOTORLU VANAYI kapatarak suyun durdurulmasını sağlamaktadır.

Güvenlik amacıyla sesli ve görüntülü İNTERKOM SİSTEMLERİ kullanılmıştır.

Bina ve çevre aydınlatmaları; geleneksel ışık kaynaklarından daha dayanıklı, uzun ömürlü ve düşük güç tüketimine sahip LED aydınlatmalar ile sağlanmıştır.

Çatı yağmur suyu ve bina pissu tesisatlarında, bina içerisinde titreşimler sonucu meydana gelen temas seslerini azaltmak adına SESSİZ BORULAR kullanılmıştır.

Bahçe sulama amacıyla 30 tonluk SU DEPOSU kullanılmıştır.

Tüm dairelerin banyolarında daha çok hareket özgürlüğü ve daha net bir görünüm sağlamak için ANKASTRE banyo ürünleri kullanılmıştır.

Banyolarda; aşınma riskinin az, temizliğin kolay olması açısından seramik, genel zeminler ve yatak odalarında ise beton soğukluğunu azaltan laminant parke döşeme malzemeleri kullanılmıştır.